MESLEKTE 50 YIL ONUR GÜNÜ

Görünüm Gazetemiz’in ustalarla öğrencileri bir araya getirme amacıyla düzenlediği etkinliğin ilki, 2000 yılında gerçekleştirildi. Daha sonra İLEV tarafından üstlenilerek ustalarla çırakların buluşturulduğu ‘Meslekte 50 Yıl Onur Günü’ adıyla geleneksel bir ödül törenine dönüştürüldü.

Alanında duayen, ünlü ya da meslek yaşamının ilk ödülü olduğunu söyleyen emektar pek çok ustayı, törenlerimizde ağırladık. Çıraklarla karşılıklı ödüllerini verdi, aldılar.

Başlarda Basın Yayın Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı ve Gazeteciler Cemiyeti’nin desteklediği etkinliğimize, sadece Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nin desteği sürmektedir.

“Ustasız çıraklık, hep baştan başlamak, ilerleyememektir” diyerek bu ilişkinin önemle altını çizen etkinliğimizi, çıraklarla işbirliği içinde devam ettirme kararındayız.

Dikkatinize: 2019 yılında 18’incisini gerçekleştirdiğimiz törenimiz, 2020 ve 2021 yıllarında Covid-19 virüs salgını nedeniyle kesintiye uğramıştır.

Not: Ödül alanlar listemizde yinelenen isimler, tespit ettiğimiz yıl alamayıp, sonraki yıl ya da yıllarda ödüllerini alanlardır.

Yıllara tıklayarak ödül alanlar ve fotoğraflara erişebilirsiniz.