BAĞIŞ YAPIN

İLEV’e bağış yaparak hem vakfın çalışmalarına hem de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri için oluşturulan burs fonuna destek olabilirsiniz. 

Bağışlarınız için:

Vakıfbank Cebeci Şubesi
Hesap No: 0015800 7287998778
IBAN: TR29 0001 5001 5800 7287 9987 78
Unvan: ANKARA ÜNİVERSİTESİİLETİŞİM FAKÜLTESİ ME

BURSİYER OLUN

İLEV 1996 yılından bu yana düzenli olarak sürdürdüğü burs programı çerçevesinde, her öğretim yılının başlangıcında Ekim – Mayıs ayları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki 10 lisans öğrencisine 8 ay süreyle karşılıksız burs vermektedir. Burs miktarı günün koşullarına göre her yıl yeniden düzenlenebilmektedir.

Bursa başvuracak lisans öğrencilerinde aranan şartlar şunlardır:

  • Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin 2., 3. ya da 4. sınıfında öğrenci olmak (1. sınıflar kapsam dışında tutulmuştur).
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (yabancı uyruklu öğrenciler kapsam dışında tutulmuştur).
  • Genel Akademik Başarı Ortalaması (GABNO) bazında en az 2.50 ya da üstü not ortalamasına sahip olmak.

Yukarıdaki şartları sağlayan adayların;

  • Not ortalamasını gösterir transkript ve
  • Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Vakfı Başkanlığına hitaben el yazısı ile yazılmış, özellikle öğrencinin maddi durum / yaşam koşulları hakkında bilgi veren en az bir sayfalık bir başvuru yazısıyla, birlikte belirlenen tarihte, mesai bitimine kadar İLEF Öğrenci İşleri Bürosuna başvurmaları gerekmektedir.
Burs başvuru tarihleri her yılın Eylül ayında ilan edilmektedir. Belgelerin incelenmesinin ardından başvuran adaylarla yapılacak mülakat için ayrıca tarih açıklanmaktadır.