Bu yıl, yarışmalı bölümün yanı sıra, Türkiye’de 20 il ve KKT’de gerçekleştirilecek film gösterileriyle farklı bir boyut kazanan festivalin Ankara’daki gösterimleri Alman Kültür Merkezi’nde yapılacak. Festival Kavaklıdere Karum önünde 20 Mayıs 2017 akşamı yapılacak açıkhava etkinliği ile başlayacak. 23 Mayıs 2017 tarihinde Büyük Tiyatroda yapılacak kapanış gecesinde ise yarışmalı bölümde dereceye giren filmlere ve ekiplerine ödülleri verilecek.
Festival komitesi aşağıdaki duyuruyu paylaşmayı gerekli görüyor. Biz de bütün izleyicilerle paylaşıyor ve herkesi iyi seyirler diliyoruz.

20. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 20-23 Mayıs’ta Alman Kültür Merkezi’nde (Atatürk Bulvarı No: 131 Bakanlıklar – Ankara) başlıyor.
Gösterimler ücretsizdir ancak “Alman Kültür Merkezi girişindeki güvenlik uygulaması gereğince” güvenlik birimine isim listesi vermemiz gerekmektedir.
Festival dostlarımızın girişte sıkıntı yaşamaması adına; Tüm izleyicilerimizin ad-soyad kaydını, izlemek istediği film isimleriyle birlikte mümkünse bir gün önceden ucansupurge2017@gmail.com e-posta adresine bildirmesini önemle rica ederiz. 
Festivalimizin 20. yaşını kutlarken yanımızda olmanızdan mutluluk duyarız. / Uçan Süpürge Ekibi