Ankara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarAnkara'da Sonbahar Buluşması Ardından Notlar, Mutlu FotoğraflarDeğerli arkadaşlar

Vakfımızın organizasyonunda, 1986 Mezunlarımızın 25’inci, 1971 Mezunlarımızın ise 40’ıncı  Mezuniyet Yıl Dönümleri adına düzenlediğimiz Sonbahar Buluşması, dün akşam gerçekleştirildi.

Toplam 128 arkadaşımızın iştirak ettiği yemekte, yaklaşık 50 arkadaşımıza da mezuniyet plaketlerini takdim ettik. Hocamız Prof. Dr Sina Akşin’in onur konuğu olduğu  ve kısa bir konuşma yaptığı yemekte, sunuculuğumuzu da çok başarılı bir şekilde Ahmet ABAKAY arkadaşımız yaptı.

Prof. Dr Korkmaz Alemdar Hocamızın da 1971 Mezunlarıyla birlikte paylaştığı masa arkadaşlarından  Şefik Kahramankaptan da Mezunlar adına özlü bir konuşma gerçekleştirdi.

Mezunlararası buluşmanın ve sohbet etmenin en duygulu anlarının yaşandığı gecemizin, diğer bir başarısı da, gelirinin yarısını “müzmin bir hastalıkla hayat mücadelesini sürdüren” bir arkadaşımıza bırakacağımız  açık arttırmamızda yaşandı. 1986 ve 1971 Mezunlarını ayrı ayrı isimlerinin yer aldığı 2 roll-up, 1600 Liraya satılarak, bunun yarısı olan 800Lira, açık arttırmayı Ali İnandım arkadaşımızla birlikte başarıyla gerçekleştiren Ercmend Kavaklı arkadaşımıza teslim edildi. Kendisi bu yardım kampanyasının da duyurucusu olarak, söz konusu parayı, yardıma muhtaç olan mezun arkadaşımıza, mezunlarımızın bir katkısı olarak takdim edecektir.

Değerli arkadaşlar,

Vakfımızın gerçekleştirdiği bu organizasyonlar, sizlerin katkısı ve varlığıyla güç bulmaktadır. Gösterdiğiniz ilgi ve teveccühe şahsım ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Bu organizasyonda emeği geçen arkadaşlara da ayrıca teşekkür eder, saygılar sunarım.

Haldun Cezayirlioğlu
İLEV Y.K Başkanı

NOT: Geceye katılıp fotoğraf çeken arkadaşlarımızdan ricamızdır ki; geceya ait görüntülerin Web sitemizde yayınlanması için mail adresimize gönderilmesi.

Bir güzel yemeği daha geride bıraktık. Her seferinde daha bir kaynaşıyoruz. Düzenli takip edince daha çok kişiyle tanışıyor, tanıdıklarla bağı daha iyi güçlendiriyoruz.

Okumazsınız şimdi, hemen başta mezunlar yemeğiyle ilgili bir yanlış anlamaya değinmek istiyorum: Sanki bu gecelere, sadece 25.Yıl ya da 40.Yıl plaketi alacaklar katılabilirmiş gibi bir izlenim oluşmuş. Değil efendim, öyle birşey yok. Her modelden mezunumuza açık buluşmalar bu yemekler. Amaç kaynaşmak, plaket bahane. Değil mezun, halen okuyanlar bile katılmalı, abileri, ablalarıyla tanışmak için. Siliniz o yanlış izlenimi kafanızdan.

Dönelim geceye…
Bu yemekte bir kez daha farkettim; böyle yemeklere ya da buluşmalara geç değil aksine erken gideceksiniz. En az yarım saat. Gece başladıktan sonra daha zor oluyor tanışma. Ya da Ali Öz’le Mülkiyeliler’de yaptığımız gibi önden buluşacaksınız. Kendisi dışında, masadaki kimseyi tanımıyordum. Otele girdiğimizde tanışma faslı bitmiş, şakalaşıyorduk. Bir o kadar kişiyle de lobide tanıştık. Göbek atma faslında, kimse kimseye “Ay ben bilmem oynamayı” demiyor o zaman!

Benim bildiğim, Almanya’dan, Amerika’dan katılan mezunlarımız vardı. Başka gurbetçimiz var idiyse lütfen ekleyiniz. Değişik illerden bir sürü mezunumuz katıldı. Ankara’da olup, Kızılay’a inemeyen mezunlarımızı, iğneleyici imalarda bulunduğum sanılmıyor inşallah. İğneler dürtsün sizi!

Yeri çok beğendim. Yemek salonunun, eni 2 adımlık balkonu var. Sigara içmek için durmadan bölmüyorsunuz muhabbeti. Balkondan bağırarak sohbete katılabiliyor hatta dans meydanına, sigara içerek katılmaya devam edebiliyorsunuz. Eksikliğiniz hiç hissedilmiyor!

Bir ara balkondan dönüşte 1971 mezunlarımızın masasını boş gördüm. 40.yıl plaketini haketmiş mezunlarımız. “Hay allah erken ayrılmışlar” dedim. Piste dönünce hepsini, mezunlar kalabalığına karışmış, dans ederken buldum. Allah ömürlerine ömür katsın, sağlıkla yaşasınlar, çok hoşuma gitti!

Açık artırma işini Ercmend Kavaklı’yla bendenize verdiler. Ercmend’in, alacağını tahsil etme sorunu çekmediğine adım gibi eminim. Hiç her artırma yapılışında, artırılan miktarın anında tahsil edildiği bir açık artıma görmüş müydünüz? Yetmedi, tek tek masalardan tehditle tahsilata girişti. Bir ara beni de gaza getirdi, İrfan Demirkol’u bir köşeye sıkıştırıp, kolunu bükerek bağış almaya çalışırken buldum kendimi. Kendisini, vakfımızın, ‘mali işler ve bağış bürosu müdürlüğü’ne öneriyorum. Yoksa da kurulsun hemen!

Sayın Abakay, Cenap Kayasü ve Ali Öz’ün popülerliğini aşmak için, basılmak üzere olan her deklanşörün önüne atladım, fotoğraf için toplanmış her kalabalığın arasına karıştım. Yine benden çok karede yer aldıklarını, maalesef sonradan gördüm. (yakında https://www.ilev.org.tr sayfasında görürsünüz. http://www.facebook.com/groups/aubyyoilef/ sayfasında, daha o gece yayınlandı fotolar) Ziyadesiyle müteessirim!

Bir de bizden önceki mezunların, bağlarını koruma ve dayanışma kabiliyetlerini kıskanmamak mümkün değil. Çoğu, bağlarını koparmıyor. Gecede, yine en kalabalık onlardı.

Çaylarınızı, kahvelerinizi, o gece aldığınız Byyo-İlef fincanlarınızla afiyetle içebilirsiniz. Günü bir öğünle geçirmek zorunda olan öğrencimlerimiz var. Daha çok gencimize katkıda bulunabilmek için, vakfımızla ilişki kurun lütfen. Vakıftan hiç haberi olmayan mezunlarımız var, elinizden geldiğince duyurmanız dileğiyle.

Haldun Cezayirlioğlu başkanlığında geceyi hazırlayan vakıf yöneticilerimize, davetiyeleri ve afişleri tasarlayan Mehmet Sobacı ve çetesine, https://www.ilev.org.tr sayfamızı güncelleyen Nergis Turan hanımefendiye gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fotoları, Ali Öz’den arakladım.

Vakanüvis
Ali İnandım

Ercümend Kavaklı’nın Yazısı

Değerli arkadaşlar

19 Kasım 2011 Cumartesi okul buluşmamızda güzel yüreklerinizden, destek vermeye can atan gönüllerinizden çıkarak birlikte topladığımız ve vakıf başkanımız Haldun Cezayirlioğlu tarafından şahsıma emanet edilen 800 TL, gereksinimi olan dostumuza Ünzile Dirican ile birlikte tarafımdan 20 Kasım pazar itibariyle teslim edilmiştir. Konu ile ilgili bilgi almayı arzu eden olursa (0532) 454 59 59 numarayı arayarak bana ulaşabilir.

Tekrar teşekkürler.