Meslekte 50 Yıl Onur Günü Töreni'nde Heyecanımız BüyüktüDeğerli arkadaşlar,

A.Ü.  İletişim Fakültesi Mezunlar Vakfı olarak 9’uncusunu gerçekleştirdiğimiz Meslekte 50 Yıl Onur Günü Töreni’ni 27 Mayıs 2011 tarihinde yapmış bulunmaktayız.

Her sene biraz daha olgunlaştırarak yapmaya çalıştığımız bu etkinliğimiz,  Vakfımızın da bir vizyon projesi olarak yerini almaktadır. İştirak ederek bize güç ve heyecan katan tüm mezunlarımıza, dostlarımıza ve öğrencilerimize Vakıf Yönetimimiz adına teşekkür ediyorum. Bu tören, kendilerini aramızda görme şansı yakaladığımız ustalarımız kadar, mesleğe atılma heyecanı taşıyan okul öğrencilerimiz için de büyük bir anlam ifade etmektedir.

Önümüzdeki sene,  biryıl  dönümü, 10’ucu yıl kapsamında gerçekleştirmeye çalışacağımız, Meslekte 50 Yıl Onur Günü ve İletişim Emek Ödülleri Töreninin heyecanı da bizi şimdiden sarmış bulunmaktadır. Seneye törenimizin konuğu olacak ustalarımızın  ve geçmiş 9 yılın iştirakçisi olan tüm ustalarımızın özgeçmiş bilgileri ve fotoğraflarının da  yer alacağı, bir 10’uncu yıl kataloğu ile karşınıza çıkmak istiyoruz. Sektörümüz için büyük önem ifade edecek bu kataloğun yapılabilmesi için maddi katkı sağlayacak bir teklifi, tören esnasında almış olmak bizi fazlasıyla sevindirmekte ve çalışmalarımıza güç katmaktadır.

Bu konuda bize destek ve katkı sağlayabilecek bir çok mezumuzun da olduğunu bilmek ayrıca bir sevinç ve mutluluk yaşamamıza vesile olamaktadır.Gerek katalog hazırlama çalışmalarında, gerekse diğer konularda katkı sağlayabilecek mezunlarımızın olduğunu bilmek gerçekten mutluluk vericidir. Hep birlikte  Vakfımız adına güzel bir projeye sahip olmak ve bir eser ile ortaya çıkmak, bu açıdan büyük önem arzetmektedir.

Diğer yandan her sene Mayıs ayları içinde dönüşümlü olarak İzmir veya İstanbul’da gerçekleştirmeye çalıştığımız Akşam Yemeklerinin birini bu kez 28 Mayıs 2010 günü Ankara’da yapmış bulunmaktayız. Mezunlarımızdan Ercmend Kavaklı, Arzu Balkız ve Tülin Şen Altınlı’nın  büyük katkılarıyla organize edilen yemeğe yaklaşık 110 mezunumuz iştirak etmiştir.

Çok hoş sahnelerin yaşandığı geceye Ankara dışından gelen mezunlarımızın da bulunması, yıllar sonra sınıf arkadaşlarının buluşmasına da vesile olmuştur.

Organizasyonda büyük emeği bulunan arkadaşlarımız başta olmak üzere geceye iştirak eden tüm arkadaşlarımıza Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Bu arada Vakfa destek sağlamak üzere, gecenin anısına yaptırdığımız fincanların da  ilgi görmesi, ortamın bir başka güzelliğini ortaya koymaktadır. Bu konuda katkısı ve desteği olan mezunumuz Osman Erkman’e, ayrıca teşekkür etmek isterim.

Önümüzdeki etkinlik ve programlarımızda birlikte olmak üzere, tüm mezunlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Haldun Cezayirlioğlu
İLEV Y.K. Başkanı

Not: Her iki etkinlikte de fotoğraf çeken arkadaşlarımızın bu fotoğraflarını bizlerle paylaşmasını isterim. Vakfımız web sayafasında değerlendirmek  için önem taşımaktadır. Teşekkür ederim.