Değerli Arkadaşlar,

Vakfımızın en büyük etkinliği haline gelen ve artık “Gelenekselleşmiş bir Ödül Töreni”ne dönüşen, “Meslekte 50 Yıl Onur Günü’nün, 9 uncusunu, 27 Mayıs 2011 Cuma” günü gerçekleştireceğiz.

Yaklaşık 6 ay önceden başlayan hazırlıkların son demini tamamlamak üzereyiz. Yorgun ve heyecanlı bir süreci yaşamakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Asıl heyecanımız o gün sizleri aramızda görmekle gerçekleşecektir. Hem okulumuzun yakınında olmak, hem arkadaşlarımızla birlikte olmak, hem de mesleğimizin ustalarıyla bir gün yaşamak istiyor iseniz, lütfen 27 Mayıs 2011 Cuma günü, saat 17:00 – 19:00 civarında ATAUM Salonlarında yerinizi alınız.

Fotoğraf Atölyesi’nin çekeceği bu önemli anlarda yerimizi alalım. Heyecanımızı ve mutluluğumuzu birlikte paylaşalım.

Diğer yandan, bir gün sonra 28 Mayıs 2011 Cumartesi akşamı “Ankara Buluşması” adını verdiğimiz başka bir organizasyonda birlikte olma heyecanımız devam edecektir.

Mezunlarımızdan 3 arkadaşımın öncülüğünü yaptığı bu organizasyon ile o akşam, “Ankara Üniversitesi, AKADEMİ RESTAURANT’TA buluşacağız.

Yaklaşık 5 yıldır Mayıs aylarında, ya İzmir’deki ya da İstanbul’daki arkadaşların talebi üzerine
“Bahar Buluşması” olarak adlandırdığımız akşam yemekleri düzenlemekteyiz. Bu yıl da böylesi bir etkinlik için yola çıkmak üzereyken mezunumuz Ercmend Kavaklı arkadaşımın telefonuyla İstanbul Buluşması planını değiştirmek zorunda kaldık. Bu kez de her zamanki gibi çeşitli illerden mezunlarımızın katıldığı “Bahar Buluşması” organizasyonu için, niye Ankara olmasın ? dendiğinde, mezunlarımızdan gelen arzu ve talep üzerine verilecek başka cevap olamazdı.

Sanırım çok yoruldular, çok ta iyi bir çalışma yaptılar. Ben kendilerine Vakıf Yönetimi adına da teşekkür etmek istiyorum.

Umuyorum böylelikle bir çok mezunumuzu ve sınıf arkadaşımızı birarada görmek mümkün olacaktır.

Vakıf olarak yapmak istediğimiz ve yapmaya çalıştığımız en önemli etkinliklerimiz, mezunlarımız arasında işbirliğini, samimiyeti ve Okul Bilincini artırmaya yönelik, periyodik aralıklarla yapılan 
“Panayır”, “Ödül Törenleri”, “Buluşmalar” ve “Akşam Yemekleri” organizasyonlarıdır.
Bunların her birine değişik adlar vererek bir Mezunlar Geleneği yaratmalıyız. Zaman zaman yerine getiremediklerimiz de olmakta, ancak başka bir vesileyle onun yerine başka birşey ikame etmeye özen göstermeliyiz.

Bütün bu gerçekleştirdiğimiz mutlu anların içinde , asıl önemli konu; öğrencilerimize burs verme görevini asla ve asla ihmal etmemeye, o konuda başka bir mazeret yaratmamaya azimli ve kararlı bulunmalıyız. Bunu ihmal etmememizin, buna mazeret yaratamamanın en önemli sebebi ise, burs giderlerinin yalnızca “Mezunlarımızın Bağışları ile” karşılanıyor olmasıdır. Tek kaynağımız o bağışlardır. O bağışlar bizler için gerçekten çok önemli ve mukaddestir. Ona bir kayıtsızlığımız ve ihmalimiz asla olamaz.

Bu beyanlardan güç alarak, sizleri “Burs Fonumuza Bağış Yapmaya, Katkıda Bulunmaya” davet ediyorum. Gönlünüzden kopan meblağı, yine gönlünüzden kopan şekliyle periyodlar halinde burs fonumuza aktarmanızı rica ediyorum. Vakfımız ancak bu bağışlarla yeni öğrenci kardeşlerimize kaynak aktarabilecektir. Ancak bu sayede Vakfımız daha kalıcı ve değerli iz bırakabilecektir.

Hepinizi önce ;  27 Mayıs 2011 Cuma günü Okulumuz  yakınındaki ATAUM Salonlarında
sonra da 28 Mayıs 2011 Cumartesi akşamı AKADEMİ Restaurant’ta görmek isteriz…

Buluşmak dileğiyle…

Haldun Cezayirlioğlu
İLEV Yönetim Kurulu Başkanı 

Bağışlarınız için ; 

Cebeci – İşbankası Burs Fonu Hesap No : 1905378
Cebeci – Vakıfbank Hesap No : 7287998778