Mezunlarimizdan Haberler - Aycan Alp'in Yeni Kitabı Mezunlarımızdan Yazar Aycan Alp yeni kitabı “Küresel Tezgah” yayımlandı.

Kitap tanıtımı ve yazar hakkında detaylı bilgiye

http://www.kureseltezgah.com adresinden ulaşabilirsiniz.


H. Aycan Alp Erözalp

1977 yılında Doğubeyazıt’ta doğdu. Ankara Sarar İlkokulu ve T.E.D. Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra, birincilikle girdiği Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde pek çok belgesel, haber-belgesel ve kısa filmin senaristliği, kameramanlığı, yönetmenliği ve yapımcılığını üstlendi.

1999 yılında başladığı profesyonel gazetecilik mesleğinde çeşitli basın kuruluşlarında yapımcı, yönetmen, sunucu, istihbarat şefi ve diplomasi-savunma muhabiri olarak çalıştı.

Pek çok kez yurt dışında düzenlenen gazetecilik ve medya programlarında yer aldı. Washington DC, Minneapolis, Atina, Berlin, Köln ve Brüksel’de katıldığı bu programlarda, dünya güç dengelerini, yabancı kamuoyunun eğilimlerini ve batı dünyasının Türkiye’ye bakış açısını yerinde analiz etme olanağı buldu.

Dört yıl yürüttüğü Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Eğitim Yöneticiliği görevinin ardından TBMM’de Basın ve İletişim Danışmanlığı görevinde bulundu. Meslek yaşamını Stratejik İletişim Danışmanı ve İletişim Uzmanı olarak sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan yazarın, daha önce yayınlanmış “Kıyamet Planı”, “Yükseklerin Tanrıları” ve “Misakçılar” adlı romanları vardır.