Mezunlarımızdan Haberler- Tuluhan Tekelioğlu 1992 Gazetecilik Bölümü mezunlarımızdan Tuluhan Tekelioğlu, Medya – TV yaşamında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları yanında , yeni dönemde kaleme aldığı araştırma-röportajlarından derleme , belgesel türünde “40’ında 40 Kadın” adlı kitabını 14 Mayıs 2010’da yayımlayarak, okuyucularıyla buluştu.

Tanıtım Bülteninden :
“Tuluhan Tekelioğlu’nun kitabında, kırk yaşındaki kadınların hikâyelerinden kesitler bulacaksınız. İlk bakışta bambaşka hayatlar yaşayan, farklı farklı kesimlerden gelen ama sanılanın aksine, ne çok ortak noktası olan kadınlar bunlar. Hayatı bir yolculuk gibi yaşayan, aramaktan vazgeçmeyen, her sabahı taze bir dem, yeni bir ilham bilen kadınlar bunlar. Cesur ve tanıdık, mütevazı ve iddialılar… Bize yalnız olmadığımızı gösteriyor, sözleri ve samimiyetleriyle yüreğimizi ısıtıyorlar… Zira Kırk yaş kadınlar için keskin bir dönemeç, önemli bir viraj. Fiziksel olarak değil, daha ziyade ruhsal olarak. Bu öyle bir dönüşüm ki, etkisi dışarıda değil, içeride, ta derinde hissediliyor…”

Daha önce de “Ayaküstü Cevaplar” başlıklı video yerleştirme sergisi gerçekleştiren Tekelioğlu başarılı üretimlerine devam ediyor.

Kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Mesleki Biyografi:

Gazeteci ve Televizyoncu. Hürriyet gazetesinde Medyaya adım atan ünlü spiker 1994-2000 yılları arasında Hürriyette Gazetecilik yaptıktan sonra 2000 yılında Cine 5 ekranlarında Başka yerde yok programıyla kamera karşısına geçti. 2008 yılına kadar çeşitli televizyonlarda haber spikerliği yapan Tuluhan TEKELİOĞLU, Şuan TRT2 ekranlarında yayınlanan Boğaziçi’nden programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Tuluhan Tekelioğlu,Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

Sunduğu Programlar

Boğaziçi’nden TRT2
Ayaküstü Cevaplar Sergisi
Sabah Haberleri SABAH
Sabah Haberleri KANAL D
Tuluhan’la her sabah TGRT
Tatlı Sert HABERTÜRK